Vyriausybinių ryšių apsauga –
viena svarbiausių
nacionalinio saugumo užduočių

UAB "Darseta" yra produktų ir technologijų, skirtų gynybos,
nacionalinio saugumo ir teisėsaugos organizacijoms tiekėjas.

GSMK OverWatch

GSMK OverWatch – tai nauja, unikali nelegalių IMSI gaudyklių (netikrų GSM bazinių stočių) aptikimo sistema 2G/3G/4G GSM tinkluose. Nelegalios IMSI gaudyklės slapta klausosi vyriausybės narių, politikų, strateginių įmonių darbuotojų, kariškių mobilių telefonų pokalbių, skaito SMS žinutes, perima duomenis siunčiamus GSM tinklais, perima ir/ar falsifikuoja duomenis saugomus mobiliuose įrenginiuose, renka kitus metaduomenis. GSMK OverWatch sistema taip pat aptinka veikiančius GSM blokatorius, GPS blokatorius ir GPS “spooferius” (melagingų GPS koordinačių transliatorius). GPS blokatorių ir GPS “spooferių” aptikimas aktualus kariškiams, naudojantiems įvairią GPS įrangą, oro ir jūrų uostų navigacijos tarnyboms, kurioms dėl tokios įrangos panaudojimo gali sutrikti orlaivių ir laivybos navigacija. Ši sistema 24/7 aptinka, identifikuoja, nustato buvimo vietą ir neutralizuoja IMSI gaudykles, GSM blokatorius, GPS blokatorius ir GPS “spooferius”.

UAB Darseta

Grėsmės:

 1. IMSI gaudyklė (IMSI Catcher)
  IMSI gaudyklė – tai aktyvus (ar pusiau aktyvus) nelegalus GSM tinklo įrenginys, kuris, “apsimesdamas” tikra GSM bazine stotimi, šnipinėja netoliese esančius mobilius įrenginius. IMSI gaudyklės pagalba priešininkas gali klausytis mobilių telefonų pokalbių, skaityti SMS žinutes, manipuliuoti šių telefonų duomenimis ir infekuoti juos šnipinėjimo programomis, taip pat identifikuoti taikinius, kurie vėliau gali būti šnipinėjami per GSM tinklo SS7 atakas.
  Tipiniai IMSI gaudyklių taikiniai yra mobilios vyriausybinės ir karinės komunikacijos (ne tik vadovaujančių karininkų, bet ir eilinių kareivių mobilūs telefonai).
 2. GSM blokatoriai
  Priešininkai gali dislokuoti nelegalius GSM blokatorius strategiškai jautriose vietose ir blokuoti svarbų vyriausybinį ar karinį mobilų ryšį.
 3. GPS blokatoriai
  Priešininkai gal dislokuoti nelegalius GPS blokatorius strategiškai jautriose vietose ir blokuoti kariškių GPS įrangą ir oro ar jūrų uostų navigacijos įrangą.
 4. GPS “spooferiai” (melagingų GPS koordinačių transliatorius)
  Priešininkai gal dislokuoti nelegalius GPS “spooferius” strategiškai jautriose vietose ir klaidinti kariškių GPS įrangą ir oro uostų ar jūrų uostų navigacijos įrangą, kas gali sukelti aviakatostrofas ar laivybos sutrikimus.
UAB Darseta

Sprendimas:

Strategiškai svarbiose miestų vietose (Prezidentūra, Seimas, Vyriausybės rūmai, ministerijos, oro uostai, jūrinia uostai, karinės bazės), prie starteginių įmonių yra įrengiamas stacionarių sensorių tinklas, o Valstybės Saugumo Departamente ar Krašto Apsaugos Ministerijos Kontržvalgybios departamente įrengiamas monitoravimo centras. Laikinose kariuomenės dislokavimo vietose, viešbučiuose, kur apsistoja politikai, salėse, kur vyksta politiniai renginiai yra įrengiamas laikinųjų sensorių tinklas. Visi duomenys iš stacionarių ir laikinųjų sensorių siunčiami į monitoravimo centrą, kur duomenys realiu laiku apdorojami ir aptinkamos grėsmės. 

Overwatch Sensors
UAB Darseta
UAB Darseta

Rezultatai:

1. Tiksli kontržvalgybinė informacija apie strateginėse vietose veikiančias IMSI gaudykles, GSM blokatorius, GPS blokatorius ir GPS “spooferius”.
2. Nelegalių IMSI gaudyklių, GSM blokatorių, GPS blokatorių ir GPS “spooferių” naudotojų suėmimas.
3. Nelegalių IMSI gaudyklių, GSM blokatorių, GPS blokatorių ir GPS “spooferių” naudojimas tampa neįmanomas (neturi įtakos legalios vyriausybinės įrangos naudojimui ir jam netrukdoma).

 

UAB Darseta

Berlyne, Vokietija (Berlin – Mite rajone) yra įrengta testinė-demonstracinė GSMK OverWatch sistema.
Dar galime atskleisti, jog Lichtenšteino telekomunikacijų kompanija Telecom Liechtenstein AG įrengė GSMK OverWatch sistemą visoje Lichtenšteino teritorijoje ir siūlo kitiems verslo subjektams visame pasaulyje „IMSI“ gaydyklių, GSM blokatorių, GPS blokatorių ir GPS „Spooferių“ aptikimo paslaugą.

UAB Darseta Logo

UAB „Darseta“ yra produktų ir technologijų, skirtų gynybos, nacionalinio saugumo ir teisėsaugos organizacijoms tiekėjas.

UAB "Darseta"

Adresas: Žiemių g. 4-28,

Kaunas, Lietuva

Telefonas: +370 685 38839

Email: darseta[@]darseta.lt

Darbo laikas: 9h-18h